SP2KCW INOWROCŁAWSKI KLUB KRÓTKOFALOWCÓW

AMATEUR RADIO KIDS DAY

SIĘ DZIAŁO > ROK2016

W tym przedsięwzięciu uczestniczyli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 11 w Inowrocławiu. Pod opieką Henryka Procka rozgłaszali na pasmach znak Inowrocławskiego Klubu Krótkofalowców SP2KCW. Dzięki temu nawiązali łączność z wieloma krótkofalowcami z terenu całej Polski.

- To kolejna, znakomita okazja do promocji krótkofalarstwa w regionie. Mam nadzieje, że to wydarzenie zapoczątkowało cykliczność takich spotkań - mówi Karol Legumina, Pełnomocnik Prezydenta Miasta Inowrocławia ds. Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi i Młodzieżą.

Kto wie, może dzięki tej imprezie wyrośnie nowe pokolenie krótkofalowców?
- Dzisiejsza impreza jest początkiem stałej współpracy. Na całym świecie tysiące dzieci i młodzieży aktywnie spędzało czas przy radiostacji. Nie ma chyba lepszej okazji do tego, aby zainteresować młode pokolenie - uważa Henryk Procek, opiekun grupy uczniów z SP11.

W związku z tym, że Krótkofalarski Dzień Dzieci i Młodzieży nie był konkursem, ani też nie miał charakteru zawodów, młodzi ludzie mogli poznać radiową "magię" od najlepszej strony.

Na koniec imprezy każdy z młodych radiowców otrzymał certyfikat "on the air", który potwierdza przeprowadzenie łączności w amatorskiej służbie radiokomunikacyjnej w klubie SP2KCW.