SP2KCW INOWROCŁAWSKI KLUB KRÓTKOFALOWCÓW

NASZE IMPREZY > ZIMOWISKO

Inowrocławski klub krótkofalowców SP2KCW w ramach zorganizowanej przez klub „Kopernik” KSM akcji „Zimowe wakacje 2014” prowadził zajęcia propagujące krótkofalarstwo wśród dzieci i młodzieży.

Zajęcia obejmowały prezentację dotyczącą istoty krótkofalarstwa, historii radia, jak również przygotowanie teoretyczne i praktyczne do prowadzenia łączności radiowej na pasmach amatorskich pod znakiem stacji klubowej SP2KCW. Uczestnikami zajęć są uczniowie inowrocławskich szkół podstawowych w wieku od 7 do 13 lat.

Bazą do przygotowania i prowadzenia zajęć przez klub SP2KCW jest ogólnopolski program edukacyjny „RADIO REAKTYWACJA” propagującyęą i krótkofalarstwo wśród dzieci i młodzieży w Polsce. To również doświadczenie zdobyte w trakcie lekcji prowadzonej przez kolegów Pawła SQ5STS i Romana SP1GZL w dniu 11.10.2013 r. w Szkole Podstawowe nr 4 w Inowrocławiu.
Pomimo, że uczestnicy zajęć to bardzo zróżnicowana pod względem wieku grupa dzieci wymagająca specyficznego podejścia to „wakacyjna” atmosfera zajęć prowadzonych w formie zabawy i konkursów jak również zachęta w postaci słodyczy „przełamała bariery”, co w efekcie przełożyło się na duże zainteresowanie i chęć aktywnego uczestniczenia w zajęciach przez dzieci.
Punktem kulminacyjnym były pierwsze łączności na pasmach amatorskich. Miło było widzieć duże zaangażowanie oraz chęć przeprowadzenie pierwszych w życiu łączności na falach eteru. I choć z wypiekami na twarzach, to bez większego stresu dzieci podejmowały mikrofon i było widać, że sprawia im to dużą frajdę.

Zbigniew SQ2ETN