SP2KCW INOWROCŁAWSKI KLUB KRÓTKOFALOWCÓW

Idź do spisu treści

Menu główne

2014

NASZE IMPREZY > TARGI MŁODYCH

TARGI MŁODYCH

W dniu 13 września 2014 r. odbyły się w Inowrocławiu na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji Targi Młodych. Impreza ta, o charakterze masowym była ukierunkowana na zaprezentowanie różnorodnej działalności organizacji młodzieżowych, jednak organizatorzy zadbali, aby program był atrakcyjny także dla mieszkańców Inowrocławia, którzy w dużej liczbie uczestniczyli w tej imprezie.
W tak ważnym przedsięwzięciu nie mogło zabraknąć nas krótkofalowców z Inowrocławskiego Klubu Krótkofalowców SP2KCW. Wspólnie z harcerzami z inowrocławskiego hufca ZHP rozwinęliśmy anteny, sprzęt radiowy oraz klubową logistykę (pawilon, stoliki i krzesła). Trzy anteny na pasma KF, antena na pasmo 2m i 70 cm oraz trzy radiostacje umożliwiły przeprowadzenie kilkudziesięciu łączności na pasmach amatorskich. Pod znakiem stacji klubowej nie pracowali tylko członkowie klubu. Targi Młodych były okazją do zapoznania się młodzieży z działalnością krótkofalowców oraz przeprowadzenia swoich pierwszych w życiu łączności radiowych pod znakiem stacji SP2KCW. Nasz pawilon odwiedzili także dorośli mieszkańcy Inowrocławia, jak również lokalne media. Mieliśmy także sposobność, ·w rozmowie z Prezydentem Inowrocławia Panem Brejzą, przedstawić istotę naszego hobby.
Targi Młodych w Inowrocławiu były kolejną okazją do promocji krótkofalarstwa w regionie, a duże zainteresowanie młodzieży szczególnie harcerzy napawa optymizmem, co do odmłodzenia naszych szeregów. Podziękowania należą się kolegą SP2 CLI i SQ3KLK, którzy z cierpliwością i wyrozumiałością odpowiadali na wywołanie stacji SP2KCW obsługiwanej przez młodzież.

Zbigniew SQ2ETN

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego